Wybielanie zębów w domu – które sposoby są najskuteczniejsze?

Naturalny odcień zębów jest uzależniony od uwarunkowań genetycznych, higieny jamy ustnej oraz naszych nawyków żywieniowych.

Aby cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem i pozbyć się wszelkich przebarwień decydujemy się na profesjonalne, jak i domowe sposoby wybielania.

Które są najskuteczniejsze i dobre dla naszych zębów? Sprawdźmy!

Pasty wybielające

Najprostszym sposobem na domowe wybielanie zębów są specjalne pasty.

Mają w swoim składzie enzymy i mikrogranulki, które pomagają pozbyć się przebarwień na zębach. Jest to jedna z mechanicznych metod usuwania się osadów.

Jednak kupując pastę wybielającą należy zwrócić szczególną uwagę na wskaźnik ścieralności (RDA), który nie powinien przekraczać 200. Niestety specjalne pasty wybielające nie są dla wszystkich – mogą uszkodzić szkliwo i powodować podrażnienia dziąseł.

Żele i nakładki

Nakładkowe wybielanie zębów jest również bardzo popularnym zabiegiem.

Specjalne nakładki można kupić w aptece i samodzielnie stosować w domu. Istnieje jednak ryzyko nieodpowiedniego dopasowania nakładek do uzębienia, które może doprowadzić do bolesnych podrażnień dziąseł.

Wybielanie zębów metodą nakładkową można również wykonać w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do wybielania powinniśmy usunąć kamień nazębny i zabezpieczyć ubytki. Dużą zaletą zabiegu są indywidualnie dopasowane nakładki. Wraz z nimi otrzymujemy od lekarza strzykawki z żelem do samodzielnego stosowania.

Jednak czy ta metoda jest bezpieczna dla zdrowia?

Należy pamiętać, że wszelkie środki chemiczne zawarte w żelu mogą negatywnie wpłynąć na nasz organizm, ponieważ zawierają nadtlenek wodoru i mocznika. W przypadku połknięcia preparatu może wystąpić zatrucie.

Wybielanie u stomatologa

Kolejną metodą wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest naświetlanie zębów lampą emitującą światło o określonej długości fal.

Jest to dobra metoda dla niecierpliwych, ponieważ podczas jednego zabiegu możemy wybielić zęby nawet o 5 tonów.

W pierwszej kolejności lekarz zabezpiecza dziąsła specjalnym środkiem ochronnym, a następnie nanosi na zęby wybielacz, który podlega naświetleniu.

Należy jednak pamiętać, że preparat wybielający zawiera jeszcze większe stężenie nadtlenku mocznika i wodoru od żelu, co może być groźne dla zdrowia.

Naturalne wybielanie zębów

Ekologiczne podejście do życia to nie tylko moda, ale troska o własne zdrowie.

Coraz częściej decydujemy się na 100% naturalne wybielanie zębów. Domowe sposoby (soda, sól) opierają się na mechanicznym ścieraniu, co może powodować ubytki w szkliwie.

Dużo lepszą i bardzo skuteczną metodą jest wybielanie zębów czarnym proszkiem – „NANO-CARBON” COCO WHITE.

Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie?

Czarny proszek w krótkim czasie wybiela zęby, nie powoduje nadwrażliwości, nie podrażnia, ani nie niszczy szkliwa. Zawiera jedynie trzy składniki – Nano-Carbon CoCo, glinkę bentonitową i organiczną miętę, które bardzo dobrze usuwają z zębów wszelkie przebarwienia, niszczą bakterie w jamie ustnej, a także na długo odświeżają oddech.

Wybielanie zębów w domu nie musi być kosztowne ani szkodliwe dla zębów!

Kup CoCo White Mint Już Dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *