Jakie produkty barwią zęby i jakich unikać?

Śnieżnobiałe zęby nie tylko odejmują lat, ale również dodają pewności siebie. Gdy kogoś poznajemy pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a piękny uśmiech pozwala przełamać lody. Sposobów na wybielenie zębów jest dużo, jednak warto postawić na te naturalne i dobre dla zdrowia. Jakie produkty warto spożywać, aby mieć białe zęby?

Co jeść, aby mieć białe zęby?

Wystarczy wprowadzić do diety kilka zdrowych i pysznych produktów, które naturalnie zniwelują przebarwienia i pozwolą cieszyć się pięknym uśmiechem. Co warto jeść?
  • Twarde owoce i warzywa
W wybielaniu zębów mogą pomóc produkty, które działają niczym papier ścierny, oczyszczając płytkę z osadu. Co więcej, warzywa i owoce stymulują produkcję śliny, która zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej, a właśnie do niej przywierają zanieczyszczenia. Wybierz jabłka, seler, marchew lub kalafior, które zadziałają jak naturalna szczoteczka do zębów!
  • Nabiał
Twaróg podobnie jak warzywa i owoce powoduje zwiększoną produkcję śliny, która pomaga usuwać zanieczyszczenia z zębów. Mleko i produkty mleczne takie jak kefir i jogurt zawierają kwas mlekowy, który chroni przed psuciem się zębów.
  • Cytrusy i truskawki
Kwas zawarty w cytrynach zawiera enzymy, które przyczyniają się do niszczenia bakterii, zagrażających naszym zębom. Podobnie działa kwas zawarty w ananasie i pomarańczy. Cytrusy pomagają również usunąć przebarwienia powstałe w wyniku picia herbaty, kawy, czerwonego wina czy coli. Z owoców warto jeszcze włączyć do jadłospisu truskawki, które zawierają kwas maleinowy, mający właściwości wybielające.

Chcesz mieć białe zęby – uważaj na te produkty!

Zasada jest prosta – im ciemniejszy napój, tym bardziej barwi zęby.
Najsilniej barwiącymi napojami są więc czerwone wino, herbata, kawa, sok z czarnych porzeczek, napoje typu cola. Co ciekawe, zielona herbata ma silniejsze działanie barwiące niż czarna. W tym przypadku nie warto rezygnować z jej picia, ponieważ zapobiega próchnicy zębów.

Jakie jeszcze produkty barwią zęby?

Przede wszystkim należy uważać na słodycze, w szczególności żelki, lizaki i cukierki. Słodkie przekąski zawierają dużo cukru, który łatwo przylega do zębów, wywołując próchnicę. Podczas wybielania zębów (np. domowymi sposobami) warto ograniczyć owoce o ciemnym kolorze skórki, czyli borówki, czarne porzeczki, ciemne winogrona, wiśnie, czereśnie, granaty i jagody. Należy pamiętać, że suszone owoce (śliwki, rodzynki) mają silniejsze działanie barwiące od świeżych owoców. Ponadto warto ograniczyć kolorowe przyprawy takie jak papryka czerwona, curry i sos sojowy.

Naturalne i szybkie wybielanie zębów w domu?

Naturalne wybielanie zębów bez substancji chemicznych jest możliwe i równie skuteczne.
Szybkie efekty można uzyskać używając innowacyjnych i 100% ekologicznych produktów wybielających, takich jak NANO-CARBON COCO WHITE.
Czarny proszek zawiera jedynie trzy składniki
  • Nano-Carbon CoCo
  • Glinkę bentonitową
  • Organiczną miętę

Nie dość, że usuwają z zębów przebarwienia, plamy, niwelują bakterie i toksyny, to jeszcze pozostawiają idealnie gładkie zęby. Śnieżnobiały uśmiech jest na wyciągnięcie ręki!

Kup CoCo White Mint Już Dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *