Wybielanie zębów w domu – które sposoby są najskuteczniejsze?

Naturalny odcień zębów jest uzależniony od uwarunkowań genetycznych, higieny jamy ustnej oraz naszych nawyków żywieniowych.

Aby cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem i pozbyć się wszelkich przebarwień decydujemy się na profesjonalne, jak i domowe sposoby wybielania.

Które są najskuteczniejsze i dobre dla naszych zębów? Sprawdźmy!

Pasty wybielające

Najprostszym sposobem na domowe wybielanie zębów są specjalne pasty.

Mają w swoim składzie enzymy i mikrogranulki, które pomagają pozbyć się przebarwień na zębach. Jest to jedna z mechanicznych metod usuwania się osadów.

Jednak kupując pastę wybielającą należy zwrócić szczególną uwagę na wskaźnik ścieralności (RDA), który nie powinien przekraczać 200.

Niestety specjalne pasty wybielające nie są dla wszystkich – mogą uszkodzić szkliwo i powodować podrażnienia dziąseł.

Żele i nakładki

Nakładkowe wybielanie zębów jest również bardzo popularnym zabiegiem.

Specjalne nakładki można kupić w aptece i samodzielnie stosować w domu. Istnieje jednak ryzyko nieodpowiedniego dopasowania nakładek do uzębienia, które może doprowadzić do bolesnych podrażnień dziąseł.

Wybielanie zębów metodą nakładkową można również wykonać w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do wybielania powinniśmy usunąć kamień nazębny i zabezpieczyć ubytki.

Dużą zaletą zabiegu są indywidualnie dopasowane nakładki. Wraz z nimi otrzymujemy od lekarza strzykawki z żelem do samodzielnego stosowania.

Wybielanie u stomatologa

Kolejną metodą wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest naświetlanie zębów lampą emitującą światło o określonej długości fal.

Jest to dobra metoda dla niecierpliwych, ponieważ podczas jednego zabiegu możemy wybielić zęby nawet o 5 tonów.

W pierwszej kolejności lekarz zabezpiecza dziąsła specjalnym środkiem ochronnym, a następnie nanosi na zęby wybielacz, który podlega naświetleniu.

Należy jednak pamiętać, że preparat wybielający zawiera jeszcze większe stężenie nadtlenku mocznika i wodoru od żelu, co może być groźne dla zdrowia.

Naturalne wybielanie zębów

Ekologiczne podejście do życia to nie tylko moda, ale troska o własne zdrowie.

Coraz częściej decydujemy się na 100% naturalne wybielanie zębów. Domowe sposoby (soda, sól) opierają się na mechanicznym ścieraniu, co może powodować ubytki w szkliwie.

Dużo lepszą i bardzo skuteczną metodą jest wybielanie zębów czarnym proszkiem – „NANO-CARBON” COCO WHITE.

Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie?

Czarny proszek w krótkim czasie wybiela zęby, nie powoduje nadwrażliwości, nie podrażnia, ani nie niszczy szkliwa. Zawiera jedynie trzy składniki – Nano-Carbon CoCo, glinkę bentonitową i organiczną miętę, które bardzo dobrze usuwają z zębów wszelkie przebarwienia, niszczą bakterie w jamie ustnej, a także na długo odświeżają oddech.

Wybielanie zębów w domu nie musi być kosztowne ani szkodliwe dla zębów!

-29%
119,00 
-37%
NOWOŚĆ
Brak w magazynie
199,00 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie technologii plików cookies.